fbpx
symbol VM

Nástroj marketingu, který ovlivňuje zákazníkovo chování na prodejně a má přímý pozitivní dopad na jeho rozhodování při nákupu.

Visual merchandising v sobě zahrnuje psychologii prostoru, techniky prodeje a uložení produktů, zabývá se zákaznickým prostředím, vztahem značka – zákazník, produkt – zákazník a sleduje trendy v poptávce. Visual merchandising je prodlouženou rukou všech marketingových aktivit, které se snaží přilákat zákazníky do prodejny. Jeho úkolem je, aby zákazník odešel nejen s proklamovaným produktem, ale současně upoutává klienta ke značce. Je tak přímým faktorem v navýšení obratů. Ty se mohou v průběhu 4 let navýšit až o 50%. Výsledek je vyšší o 7 – 15% v porovnání s vývojem tržeb bez aplikování / zásahu visual merchandisingu.

diamant

Atraktivní výloha vtahuje zákazníky do prodejny. V atraktivním prostoru se zákazník cítí lépe a dokáže strávit více času s námi. To nám dává prostor jej více nadchnout pro naši značku, službu či produkt. Atraktivní expozice produktů dokáže zákazníkovi více prodat.

Tyto všechny aspekty řeší visual merchandising společně s interiérovým designem, a VISUAL EXPERT kloubí tyto dva obory ve svých projektech, kde visual merchandiser přímo spolupracuje s architektem, s cílem tvořit unikátní zákaznická prostředí. A stejně jako interiérový design, má i visual merchandising své trendy, které se neustále mění, reagují na vývoj trhu a aktuální technologie, které neuvěřitelným způsobem proměňují naše možnosti, jak atraktivně nabídnout svůj produkt či službu.

ikona audit

V průzkumech efektu a dopadu používání visual merchandisingu bylo zjištěno, že bez používání jeho technik a principů, by se obrat v celé síti maloobchodních prodejen propadl o 10 – 18%, pokud značka prodávala zboží pouze v kamenných obchodech, a přibližně o 7-11% níže, pokud byl produkt umístěn zároveň na e-shopu.

Visual merchandising využívá vlivu na všechny lidské smysly, proto dokáže být velmi účinný a má hlubší dopad na vztah zákazník – značka. Jak využít nejsilnější smysl – čich – odhal  v odkazu SCENT MARKETING → Správně prováděný visual merchandising přispívá značce i dalšími aspekty, jako je optimalizace skladových zásob, připoutání zákazníka ke značce způsobem, které on-line nástroje nedokáží.

symbol komplexnost

Nabízíme kompletní sadu balíčků, nebo jen jednotlivé části, které ti pomohou zjistit aktuální stav atraktivity tvé prodejny a schopni prodejny automaticky prodávat, až po komplexní projekt VM, ve kterém pomůžeme proměnit tvou prodejnu na mašinu peněz.

Prvním balíčkem je průzkum, jak na tom tvá prodejna je. Tento průzkum pomůže s dalším správným nastavením následujících kroků a projektů. Vytvoříme ti projekt na míru tvého brandu – klikni a zjisti více zde – VIZUÁLNÍ AUDIT →.

Druhým balíčkem, a ten se ti bude líbit 🙂 , je naše KNOW – HOW. Připravíme ti sadu kroků, které můžeš udělat na každé své prodejně. Poskytneme ti osvědčené techniky a praktické rady, jak pracovat s prodejnou a se zbožím, aby si získávalo srdce tvých klientů. Více o tomto balíčku na PROJEKT VM →

Třetí balíček navazuje na ten druhý a první. Připravíme pro tvou síť prodejen inspirativní manuál visual merchandisingu, šitý na míru tvé značce. Výhodou manuálu je, že pomáhá okamžitě a na místě, zaměstnanci prodejny tak mouhou dodržovat standardy VM, aniž by bylo nutné mít na místě visual merchandisera, který by dal vše správně do pořádku. Chceš-li vědět více o obsahu a provedení manuálu, klikni zde na MANUÁL VM →

A než si tví zaměstnanci zvyknout používat techniky visual merchandisingu, můžeme ti poskytnout naše profesionály, kteří navštíví tvé prodejny a nejenže seznámí a proškolí tvé zaměstnance, ale zároveň přiloží ruku k dílu a díky svým zkušenostem pozvednou prodejnu za několik málo  dní (1-5). Také naši visual merchandiseři ti pomohou se zaváděním nových produktů nebo marketingových kampaní. Chceš-li se dozvědět více, klikni sem PODPORA VM →, nebo si rovnou objednej naše profíky na mpirner@visualexpert.eu

K visual merchandisingu také patří oblast tvorby obchodních výloh. Jestli potřebuješ vytvořit poutavou výlohu, můžeš se dozvědět více zde VÝLOHY PRODEJEN → nebo rovnou kontaktovat kreativní tým na lsmid@visualexpert.eu