fbpx

Jaké jsou účinné trendy v maloobchodních displejích v roce 2021?
Rok 2020 byl hodně bouřlivý a po něm vládne chaos a zároveň soucit. A naděje v lepší zítřek je všude přítomná. Maloobchodní displeje poutající pozornost mají evokovat a navodit klid a pozitivní emoce. Z praktického hlediska – a ano, praktičnost je důležitá – je pro mnohé ekologická udržitelnost posedlostí, která se hodí k hmatovým a na smysly bohatým expozicím v teplých odstínech země, oblohy a moře. Podle společnosti PPG Paints se paleta barev pro rok 2021 skládá z přírodních a uklidňujících barev, které odrážejí pohodu, udržitelnost a lidské spojení.

Sílu dobře provedeného vizuálního merchandisingu nelze podceňovat. Když autentickým způsobem využijete ducha současného času, můžete zvýšit prodej v obchodě a bonusem bude!, že přilákáte nové zákazníky prostřednictvím magie virálních médií. Krásný merchandising plodí krásné sociální sdílení. Gen Z je v tom mistr a tady je zajímavé zjištění z výzkumu Kearney v oblasti maloobchodních trendů – zákazníci chtějí nakupovat v obchodech, protože jim to dává příležitost odpojit se od sociálních médií a digitálního světa (já vím, je tu trochu ironie, protože v určitém okamžiku se znovu spojí s okolním světem a sdílejí, sdílejí, sdílejí svůj zážitek z nakupování).

Zavřete oči a představte si lázně. Tlumené barvy, vybraný výběr produktů v krásných nádobách, hezky uspořádaných, zeleň v podobě jediného nádherného listu nebo květu, uklidňující hudba v pozadí ..

Nyní tento pocit extrapolujte do svého maloobchodního prostředí. Bez ohledu na to, co prodáváte. Pokaždé existuje způsob, jak produkt exponovat, což vám dá uklidňující zážitek – ano, dokonce i automobilové díly, elektrické kytary nebo tetovací jepice. Průhledné akrylové raisery jsou ideální pro vytváření klidných displejů, protože upozorňují na produkt, a ne na sebe. Uspořádány symetricky dokáží prezentovat produkt (ať už jeho velikost, použití nebo barvu), propůjčují pocit klidu. Dobře fungují také pódia. Exponují vše v jeden objekt, který automaticky eliminuje vizuální nepořádek.

Barva hraje velkou roli při vytváření merchandisingového displeje, který vyzařuje pozitivitu a naději z blízké budoucnosti. Teorii barev lze snadno extrapolovat na jakékoli palety, které jsou v trendech. Doplňkové pop barvy na jinak neutrálním maloobchodním displeji dodávají na elánu, aniž by vytvářel rušivou vizuální směsici barev. Přírodní odstíny roku 2021 nejsou jednoduše neutrální – tím popovým odstínem může být barva svlačce, maliny, smaragdu nebo půlnoční oblohy. Zvažte také začlenění textu do displeje. Promyšleně zvolené slovo ve správném písmu na krásném obrázku může ovlivnit náladu na dlouhou dobu. Můžete také leptat slova, rčení, poezii (téměř cokoli) na jakýkoli akrylový povrch, připevněný ke zdi nebo visící ze stropu, abyste dodali displeji na hloubce.

Tento trend je poháněn třemi věcmi: osobní nejistota ekonomické situace člověka, touha zjednodušit si život a potřeba odrazit se ode dna a splnit všechny důležité věci, aniž by se člověk zbláznil. Existují dva způsoby, jak prokázat „praktičnost“ v displejích vizuálního merchandisingu – 100% pragmatický přístup v aranžování všech produktů nebo přidáním několika užitečných položek, které souvisejí se zaměřením hlavního produktu. Stejně jako Google „odhalit potřebné a praktické informace, o kterých jste nikdy nevěděli, že je vlastně potřebujete“, aby vás nakoply.

Museli byste žít v jeskyni, abyste nepochopili všudypřítomnost globálního oteplování a související témata, jako je vyhynutí druhů, skutečný pohyb potravin, zelenou energii atd. Atmosféra vašeho vizuálního merchandisingu může odrážet toto téma mnoha způsoby – barvou, textilem, obrázky, názvy produktů nebo popisky, které zdůrazňují udržitelné přísady, pracovní postupy nebo výrobní procesy. Přemýšlejte také o tom, jak používat v displeji podpis značky. Je to skvělý způsob, jak přidat informace a propagovat čistotu svého záměru v oblasti životního prostředí, bez ohledu na to, co prodáváte.

Když pracujete na svém vizuálním merchandisingovém schématu, nezapomeňte na své další čtyři smysly: dotek, čich, sluch a chuť, využijte scent marketing →.Kterýkoliv produkt může být přiřazen k jednomu ze smyslů. Buďte však opatrní, abyste nezpůsobili přetížení smyslů – myšlenkou je harmonie, doplnit / podpořit, ne přemoci. Mějte na paměti trend harmonie. Povzbuďte zákazníky, aby si produkt vyzkoušeli, osahali – jinými slovy, aby prožívali nákup hmatovými smysly, nebo si je vyzvedli na prodejně – tím je může vtáhnout dále do nákupního zážitku. U položek, kterých by se zákazníci neměli dotýkat (například pečivo), začleňte vzorky, hudbu, vůně nebo dokonce zářivé popisky produktů – zapojte do hry svou představivost.

Pokud jsme se za poslední rok něco naučili, je to to, jak si vážíme našich smysluplných vztahů. Cokoli, co můžete ve svém vizuálním merchandisingovém displeji dát lidem – pocit lidského spojení, bude v roce 2021 příjemným jemným dotykem. Maloobchodní displeje mají všechny tvary a velikosti. Buďte kreativní – stojan na šperky nemusí obsahovat jen ozdoby, dělené traye mohou uspořádat cokoli a displejové boxíky mohou obsahovat neočekávané kombinace produktů. Například skleník s rostlinami – zeleninou uvnitř akrylového boxu, pro displej kuchyňského nádobí, může zvýraznit aspekt příběhu „Z farmy na stůl“.

Bez ohledu na to, jaký typ visual merchandisingu se rozhodnete v expozici vytvořit, akrylové displeje jsou dokonalým způsobem, jak uspořádat a předvést produkty a doplňkové řady. Akryl je pevný, silnější než sklo, odolný proti rozbití, lehký a opticky čirý. Je také výjimečně přizpůsobitelný a může být barevně tónovaný nebo vyleptaný logem, aby vylepšil vaši značku a vizuální příběh, který vyprávíte. Konzultanti na marketing vám mohou pomoci vybrat perfektní akrylový displej nebo vyrobit vlastní displeje podle náročných standardů v jakémkoli tvaru nebo velikosti.

Volně přeloženo https://snapretail.com/small-business-marketing/6-powerful-visual-merchandising-trends-need-know-2021/

Všechny obrázky – Visual Expert