fbpx

PROBLÉM PRODEJNY V OBCHODNÍM CENTRU

Mnoho zákazníků volně prochází pasáží, dívající se kolem sebe, čekající na NĚJAKÝ IMPULS. Jen hrstka z nich vchází do konkrétní prodejny, s cílem v ní nakoupit, další zákazníci – většinou menšina – vchází do prodejny, že chtějí nakoupit, ale neví co nebo u koho, mnoho z nich vchází do prodejny jen proto, že nemá co dělat, a ve své podstatě nic nechtějí, přesto občas něco koupí.

Poměrně velká skupina návštěvníků však míří do OC za zábavou, do odpočinkových zón a restaurací OC. To je obrázek obchodních center posledních několika let. Značky, ve snaze prodat více na svých prodejnách, začali ve svých nabídkách a nákupních impulsech dělat „psí kusy“. To roztočilo kolotoč, který nejde zastavit, protože zákazníci čekají stále lepší a výhodnější impulsy k nákupu.

A tak k obyčejným nabídkám prodejců, jsou zákazníci již neteční. Tím víc, čím je značka dražší a méně známější. Firmy tak hledají, další, lepší, větší a zajímavější pobídky jak prodat.

SCENT MARKETING - TVŮJ ÚSPECH JE VE VZDUCHU

VLIV VŮNĚ ZA HRANICÍ BUTIKU

MÁM SKVĚLOU VÝLOHU, ALE CO DÁL…

Skvělá výloha je vždy obrovským impulsem a velmi dobrým Komunikačním nástrojem ZNAČKA → ZÁKAZNÍK. Vizuální provedení oddělí značku od konkurence a dokáže, aby zákazník vešel do prodejny. Mnoho firem však do výloh neinvestují dostatek peněz, aby výloha opravdu fungovala. Naopak, došlo k rapidnímu zjednodušení (zlevnění nákladů na provedení), zvýšil se důraz na prezentaci samotného produktu, ale sdělení a příběh výlohy, které dokáží zákazníka emotivně zasáhnout, byly potlačeny. Za posledních několik let výlohy ztratily ze své efektivnosti. Tuto ztrátu umocnil způsob života poslední dekády, kdy koukáme čím dál více do mobilů a věnujeme se tomu, co se právě děje úplně někde jinde, než okolo nás. V mnohém nepřidá na našem vnímání ani fakt, že je doba hektická a máme v hlavě spoustu věcí, které naši pozornost vůči okolí jen snižují.

Jak tedy zapůsobit na kolemjdoucí zákazníky?

SVĚT VŮNÍ

#provonime_cesko
#interierove_vune
#scent
#scentmarketing
#directmarketing
#podporaprodeje
#businesspassion
#jakpřilákatzákazníky
#aromadiffuzer
#visualexpert_eu
#provonime_cesko
#aromadiffuzer
#scent
#scentmarketing
#directmarketing
#showroom
#jakpřilákatzákazníky
#visualexpert_eu
#businesspassion
#podporaprodeje
#jakzvysitprodej

MICRO DIFUZÉR S BLUETOOTH

Do bytu i butiku, ovládaný přes aplikaci v mobilu. Vhodný do 200 m³.

PŘITÁHNI ZÁKAZNÍKA VŮNÍ

Vonný marketing (scent marketing) může změnit zásadním způsobem nynější chování zákazníků, a to nejen na prodejně, ale také právě díky působení za hranicí prodejny – v pasážích OC. Zvuk a vůně nás dokáže vytrhnout od toho, čemu věnujeme pozornost, ať mobilu, nebo myšlenkám v hlavě. Bohužel zvuk se stal díky mnoha stylům v rádiích a internetu jen dokreslením atmosféry, takže použití nějakého stylu hudby, jako rozlišujícího prvku od konkurence, již není tolik efektivní.

Prodejní jednotka v obchodních centrech také nemůže pouštět hudbu příliš nahlas – je zde často hudba šířená přímo obchodním centrem a konflikt mezi hudbou v pasáži a vycházející z prodejny může způsobit opačný efekt – zákazník projde rušivým místem rychleji.

Zbývá tedy vůně, kterou lze jednoznačně přiřadit ke značce – aplikací vonného marketingu, kdy můžeš jedinečnou vůní podepsat svou značku a přímo přilákat z pasáže více kolemjdoucích zákazníků. A to proto, že se vůně dokáže linout z prodejny směrem do pasáže, pomocí proudění vzduchu. Má tak možnost zapůsobit na kolemjdoucí v místě, odkud je potřebujeme přitáhnout do prodejny, a je jedno, zda v dané chvíli věnují čemukoliv plnou pozornost. Donutí je totiž ohlédnout se, „co to tak okolo voní!“, a v té chvíli má zapůsobit výloha, aby společně zachytily zákazníka a motivovaly jej vstoupit. Mnohými průzkumy bylo také zjištěno, že značky používající vůni, jako vonný podpis značky, byly na trhu mnohem více úspěšnější. Využijte čichu, nejsilnějšího smyslu, k získání zákazníka.! Více o tom, jak vůně působí a co to je vonný marketing (scent marketing) najdeš v tomto odkazu SCENT MARKETING →

JAKÉ JSOU VÝSLEDKY APLIKOVÁNÍ SCENT MARKETINGU

Značka NIKE provedla ve spolupráci se specialistou na marketing CARPEXEM průzkum vlivu vůně na prodejní výsledky, na jedné ze svých vlajkových prodejen.

Připravili dva oddělené prostory s nabídkou stejného modelu běžeckých bot.

V prvním prostoru byly boty v jedné barvě a prostor nebyl provoněný, v druhém odděleném prostoru byl nabízen stejný model běžeckých bot, ale v jiné barvě a vyšší ceně, tentokráte však byl prostor provoněn květinovou vůní.

V následujícím průzkumu 84% účastníků studie preferovalo nákup v provoněné místnosti, kde bylo zakoupeno o 40% dražších běžeckých bot více, než v první místnosti bez vůně. Celkový obrat byl pak vyšší o 40%. Z výzkumu také vyplynulo, že příjemná vůně prodlužuje dobu pobytu zákazníka o 20% a zvyšuje pravděpodobnost nákupu o 70%.

Kromě vlivu na nákup mohou pachy přilákat i nové zákazníky a zvyšovat loajalitu a spokojenost se značkou. A jednou ze značek, která úspěšně využívá čich, je Rolls Royce.

Když, v šedesátých letech Rolls-Royce uvedl nový model, nebyl zdaleka tak úspěšný, jako ten předchozí. Podrobným průzkumem bylo zjištěno, že problém tkvěl v ne příliš populární vůni interiéru nového modelu. Spokojenost zákazníků pak byla podpořena vytvořením jedinečné  interiérové vůně  pro auta a showroomy Rolls-Royce.

VŮNĚ

„Pachy mají sílu přesvědčit silnější, než slova, vystoupení, emoce nebo vůle. Přesvědčivá síla vůně nemůže být odražena, vstupuje do nás, jako vzduch do našich plic, zaplňuje nás, naprosto nás obklopuje. Není na to žádná obrana.“: tak vůni popisuje Patrick Süskind ve svém románu s názvem Parfém.

Různé výzkumy zaměřené na měření vlivu vůní na chování spotřebitelů ukázaly, že vytvářejí značné rozdíly ve zkušenostech spotřebitelů se značkou, pokud značka má svou vlastní podpisovou vůni. Společnosti, které využívají své vlastní specifické firemní vůně, mají před konkurencí silnější postavení na trhu a rostou stabilněji každým dnem.

Firemní vůně zanechávají v myslích spotřebitelů trvalý otisk. Značky, které se identifikují svou podpisovou vůní, jsou spotřebiteli vyhledávány a preferovány mnohem častěji. Podle slov renomovaného parfémového designéra Maurice Roucla je: „Vaše vůně vaše zpráva, váš voňavý slogan.“

Při výběru dodavatele si musíme vybírat kvalitní toho, který dodává kvalitní produkty,. Syntetické vůně mohou mít negativní vliv na naše tělo a chemické procesy vněm.

Odhal naše jedinečné a exklusivní vůně na tomto odkazu SVĚT VŮNÍ. Budeš-li chtít zaslat vzorky, není problém. Napiš nám na lsmid@visualexpert.eu a popiš, čím se zabývá tvá firma, jaké jsou tvé produkty a kdo tvoří tvou klientelu. Můžeme ti pak doporučit z více než 20 vůní ty, které se budou nejvíce hodit k tvému byznysu

CHCEŠ POMOCT SE SCENT MARKETINGEM A ROZBĚHNOUT BYZNYS

Kontaktuj nás, a my ti poskytneme rady zdarma a připravíme ti projekt, který ti pomůže s navýšením tržeb, přilákáním zákazníka do prodejen. Volej Lukášovi Š. +420 774 544 631, nebo email: lsmid@visualexpert.eu.

#jaknavysitprodej #scentmarketing #provonime_cesko #branding #directmarketing #visualexpert_eu

JAK NAVÝŠIT PRODEJ VIZUÁLNÍMI A NEVIZUÁLNÍMI TECHNIKAMI

→ VISUALEXPERT.EU

→ RADA #1

→ RADA #2

→ RADA #3

→ RADA #4

→ RADA #5

→ RADA #6

→ RADA #7

→ RADA #8

→ RADA #9

→ RADA #10

→ RADA #11

→ RADA #12

→ RADA #13

→ RADA #14

→ RADA #15

→ RADA #16

→ RADA #17

→ RADA #18

→ RADA #19

→ RADA #20