fbpx

BOJIŠTĚ V OBCHODNÍCH CENTRECH

Všichni maloobchodníci, kteří mají svou prodejnu v OC, to určitě znají:

Obchoďák plný lidí, a nikdo v obchodě. Všichni se šli do centra najíst „levného“ jídla a vypustit děti do dětského koutku.

Zákazníci kolem procházejí, prohlížejí si výlohy, maximálně nakouknou do prodejny. Jakmile je oslovíte, mizí jak pára nad hrncem. Je jedno, kolik lidí je v OC, návštěvnost prodejny se nezvyšuje přímou úměrou k návštěvnosti obchodního centra. Koronavirová krize tento problém jen umocní a sníží se ještě více počet kupujících!

VÝLOHA HERMES - NEW ISTANBUL AIRPORT

#visualmerchandising
#shopwindow
#visualexpert_eu
#jakpřilákatzákazníky
#businesspassion

JEDINEČNÝ NÁSTROJ – SCENT MARKETING

V překladu se jedná o „vonný marketing“, který využívá interiérové vůně k zachycení zákazníka a upoutání jej k tvé značce. Protože se jedná o velmi delikátní marketingový nástroj, věnujeme mu samostatnou kapitolu RADA #7, nebo se rovnou podívej na naši stránku → SCENT MARKETING. Chceš se dozvědět více? Pak kontaktuj našeho Lukáše Š., +420 774 544 631. Zabývá se vším, co se týče prodejny – design, aranžování i scent marketing, takže je opravdu profíkem, který ti maximálně pomůže, e-mail na Lukyho je lsmid@visualexpert.eu

#interiorstyling
#storedesign
#visualmerchandising
#shopwindow
#interior_desing
#visualexpert_eu
#customerexperience

JAK CHYTIT PROCHÁZEJÍCÍHO ZÁKAZNÍKA

Návštěvníci OC procházejí v očekávání, že je něco zaujme. Mnoho z nich už trpí slepotou – viděli už příliš mnoho, slevy už nejsou hlavním tahákem, nejedná-li se o výprodej nad 70% – a nudná nálada je činí netečnými k nabídkám a reklamám.

JAK Z TOHO VEN?


HODNĚ ORIGINÁLNÍ VÝLOHA & SCENT MARKETING!!!


ORIGINÁLNÍ VÝLOHA

Velké firmy investují nemalé částky do výloh, aby přilákali zákazníky. Existují i trendy designů výloh, které se mění přibližně jednou za 1 – 2 roky. Výloha je komunikační kanál a přímo ovlivňuje zákazníka ještě mimo naši prodejnu a působí 24/7!! 85% respondentů uvedlo v průzkumu PODNIKATEL.CZ, že si vytváří mínění o daném obchodě už na základě výlohy.

Levné značky tvoří výlohy jednoduché, zaměřené na produkt, exklusivní značky tvoří výlohy, jejichž inspirace vychází přímo z tématu dané kolekce a jsou propracované do posledního detailu, kterým je věnována obrovská pozornost. Tyto výlohy vás vždy uchvátí a přinutí zastavit.

Značky s produkty ve střední cenové kategorii, musí rozumně investovat. Avšak za posledních 5-7 let tyto firmy zjednodušili design výloh, aby ušetřily, natolik, že jim razantně ubraly na atraktivitě. Proto silně doporučujeme vytvářet opravdu silný, promyšlený design, který bude využívat jednoduché prvky novým způsobem. Zásadní je i barevnost výlohy a využívání technik, jako je kompozice, kontrast.

Správná a funkční výloha musí obsahovat těchto 7 bodů:
  1. ZACÍLENÍ – předem stanovený cíl koho a čím chceme oslovit
  2. PŘÍBĚH – vystavit přednosti produktu, vytvoření atmosféry
  3. EMOCE – výloha schopná vyvolat v zákazníkovi emoce. Dokonce i ty negativní mohou být úspěšné
  4. BÝT AKTUÁLNÍ – pozor na ukončení dané kampaně, na sezónnost
  5. PROMĚNNÉ VARIANTY – dobrý design výlohy umožňuje snadno přeskupit prvky, aby se výloha dala v sezóně 1 – 3 obměnit, ale téma zůstalo zachováno
  6. TÉMA – jasně dané téma, srozumitelné, inspirující
  7. VYUŽITÝ PROSTOR – správně provedená kompozice, využití celé plochy i hloubky výlohy
  8. INFORMACE – poskytneme maximum informací, ale nezahlcujeme jimi kolemjdoucí, kolemjdoucí má 3 vteřiny na to, aby pochopil obsah výlohy
  9. MYSLET JAKO ZÁKAZNÍK – na výlohu je zapotřebí se vždy dívat očima zákazníků a položit si tyto zásadní otázky:

„Rozumím co je hlavním produktem značky?“
„Zachytila výloha mé oči a vyvolala ve mně emoce?“
„Rozumím kampani, mottu, informacím, které jsou ve výloze?“

JAK NAVÝŠIT PRODEJ VIZUÁLNÍMI A NEVIZUÁLNÍMI TECHNIKAMI

→ VIUSALEXPERT.EU

→ RADA #1

→ RADA #2

→ RADA #3

→ RADA #4

→ RADA #5

→ RADA #6

→ RADA #7

→ RADA #8

→ RADA #9

→ RADA #10

→ RADA #11

→ RADA #12

→ RADA #13

→ RADA #14

→ RADA #15

→ RADA #16

→ RADA #17

→ RADA #18

→ RADA #19

→ RADA #20

Pokud potřebuješ pomoct s designem výloh, obrať se na nás. Provedem ti design výloh ve 3D a k tomu navrhneme i varianty, aby tvá výloha byla zajímavá v průběhu sezóny.

Kontaktuj nás VISUAL EXPERT, Lukáš Šmíd / Project manager Visual Merchandising

E: lsmid@visual expert.eu
T: +420 774 544 631