fbpx

V srpnu 2020 jsme absolvovali schůzku s klientem v rámci našeho Projektu X, a zde se odehrálo něco, co jsme ani my nečekali!

S klientem jsme měli domluvenou schůzku, na které jsme měli řešit nový koncept výlohy. Během Příprav jsem pochopil, že klient bude časem potřebovat poradit i s modernizací maloobchodní prodejny a inovovat zákaznické prostředí a služby. Inspirován vlastní zkušeností na prodejně hraček v Chicagu, jsem odeslal klientovi návrh, který jsme dali dohromady jen tak mimochodem, pro inspiraci, pár listů sepsaných během několika hodin. Nápad byl už od prvního okamžiku totálně odvážný na poměry českého trhu. Proto jsme ani nečekali, že by se tím klient chtěl zabývat, že jej odmítne proto, že podobné „šílené“ nápady už v minulosti zavrhl. Když jsme na schůzce probrali náš hlavní bod, zeptal jsem se marketérů klienta, zda
se na naši inspiraci podívali.

Ozval se obrovský smích. Ano, podívali, ale to nemyslíte vážně, to by nás ani v životě nenapadlo, byla jejich reakce. Zarazilo nás to, protože i když byl nápad hodně široce naznačen, obsahoval body, které jsou základem pro rozvoj služeb zákazníkům.

think out of the box

Požádal jsem je o 45 minut pozornosti navíc a začal jsem vysvětlovat, co za tím nápadem stojí, co všechno propojuje a jaké jsou benefity, které může přinést, a jak by mohl maloobchodní byznys firmy obohatit.
Celý nápad stál na rozvinutí služeb zákazníkům a odklon od prodeje zboží a zaměření se na adaptaci trhu, rozvoj služeb, implementace technologií a transformace prodejní plochy.

Když jsem skončil, seděli proti nám lidi, jejichž čelist „spadla na stůl“.

Právě jste nám odhadem vydělal mezi 50 – 100 milióny, a to jen počítám zisky z členství, tiše pronesla paní z marketingu a podívala se na svou kolegyni, která stále ještě nevěřila, tomu co slyšela. Rozhovor se pak strhl v obrovskou diskuzi, která vedla k dalším a dalším nápadům a možnostem, jak to celé implementovat do rámce firemních aktivit a budoucích plánů v byznysu.

Příběh jako tento máme rádi, ukazuje nám, že jsme hodnotnými partnery, hybnou sílou, která může proměnit vaše podnikání, inspirovat vás k novým krokům a hledat nové hranice. A ano, jako externí firma možná necítíme váš byznys, jako vy svým srdcem, ale máme pro vás energii, kterou potřebujete, když cítíte, že stojíte na místě. Když potřebujete najít nový bod, novou myšlenku, která vás může obohatit. My máme srdce proto vás posunout.

Jsme externí firmou, specialistou na maloobchodní prostor, a díky našemu rozhledu po světě, čerpáme inspiraci a motivaci možná právě i pro vás. Zaměstnanci ve vaší firmě se často zacyklí v uvažování a vymýšlení nových projektů a možností, jak zlepšit byznys, protože přemýšlejí jen uvnitř firemních možností. Jsme inspirací, impulsem, motivací jak přemýšlet „Out of box“ – mimo zajeté koleje, tak neváhejte nás kontaktovat, třeba i vám přineseme nápad, který vám rozšíří vaše obzor.

 

Lukáš Šmíd, Founder, Projekt manager VM

+420 774 544 631, lsmid@visualexpert.eu

Projekt X – zadarmo pomůžeme ještě dvěma firmám v rámci našeho programu X. Více čti zde ®

Jak vylepšit maloobchodní prostor pomocí vůně, a jak velké značky využívají vonný marketing k vyšším obratům, pak klikni zde na SCENT MARKETING®

SVĚT INTERIÉROVÝCH VŮNÍ